ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Второлигашот Братство подобар од младинската екипа на Победа

Второлигашот Братство до Житоше денес одигра контролен натпревар против младинската екипа на прилепска Победа и истиот го доби со реузлтат од 1:2.

За екипата на Братство стрелци на погодоците беа Зоран Котески и Александар Златевски, додека пак за единствен стрелец за младинската екипа на Победа беше Бобан Горгиоски.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО ПОНИКВА НА КОТВА.МК <<<

Екипата на Братство ја чека многу тешка задача во обезбедување на опстанок во Втората лига и за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!