Турнири

(ФОТО) „Враништа 2022“: Тим 04 и Дебрца Експрес убедливи

Резултати од турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“ од вторник и среда. Убедливи победи во вторникот забележаа Тим 04 и Дебрца Експрес, додека пак во средата убедливи победи однесоа Сатеска во дуелот со Слатино, и Али Зухер во дуелот со Типлери.

Резултати од вторник и среда:

 • Вторник 10.05.2022
  Стрела – Тим 04 1:9
  Бурбон шиша бар – Б. З. Струга 1:3
  Сквер кафе – Искра 1:0
  Мороишта БЗ – Дебрца Експрес 0:9
 • Среда 11.05.2022
  СРЦ Бела Каса – Кафе бар Стоп бар 1:1
  Кам. делови Бос – Д-р Баткоски 1:1
  ФК Слатино – Сатеска 2:4
  Типлери – Али Зухер 0:4

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!