Турнири

(ФОТО) „Враништа 2022“: Лидер Инвест и Македонија Б.З. убедливи

Спортска Мрежа продолжува со медиумската поддршка за турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“ кој се игра по 28 пат. Во понеделникот екипата на Македонија Б.З. забележа убедлива победа од 0:7 над екипата на рибник Добрески, додека пак, вчера, Лидер Инвест со 12:0 го декласираше Спаки 2021.

 • понеделник
  Св Тројца – АСП ПАК 1:6
  Рибник Добрески – Македонија Б.З. 0:7
  Кафе Бар 9 – гостилница КАЈ МЕЧЕ 2:1
 • вторник
  Лидер Инвест – Спаки 2021 12:0
  Тим 04 – книжарница КЛИО 0:4
  Бизи Груп – Ровамани 0:2

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!