Турнири

(ФОТО) „Враништа 2022“: Четвртокот донесе убедливи победи, вечерва Кафе бар Шила се „распука“

Вчера турниот во мал фудбал „Враништа 2022“ донесе убедливи победи за екипата на АСП Пка, Враништа Б.З. и за екипата на Гостилница кај Мече.

ОВОЗМОЖЕНО ОД: Revolution Development

 • Четврток 12.05.2022
  АСП ПАК – а.с. Василески 6:0
  Враништа Б.З – Македонија Б.З 4:0
  ГРГ Јуниори – Гостилница КАЈ МЕЧЕ 0:4

Вечерва екипите на Кафе бар Шила и екипата на книжарница Клио се „распукаа“ кон своите противници и забележаа убедливи победи. Екипата на Ровамани, пак, триумфираше со сигурни 0:3

 • Петок 13.05.2022
  Кафе бар ШИЛА – СПАКИ 2011 8:0
  Стрела – Книжарница КЛИО 1:12
  Бурбон Шиша Бар – Ровамани 0:3

Спортска Мрежа е медиумски покровител на еден од најдобро организираните турнири во мал фудбал во Македонија – „Враништа 2022“ кој се одржува по 28 пат.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!