Турнири

(ФОТО) „Враништа 2022“: АСП Пак и Д-р Баткоски со нови убедливи победи за следна фаза од турнирот

Започна елиминационата фаза од турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“. Во четвртокот убедлива победа однесе екипата на АСП Пак која со 2:6 славеше над Али Зухер и обезбеди следна фаза од турнирот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Враништа Б.З. со минимални 1:0 триумфираше над Гостилница кај Мече, а пак Пиколо на пенали (2:4) ја елиминираше екипат ана Камионски делови BOSS, откако регуларниот дел заврши со по еден гол во мрежата (1:1).

Елиминациона фаза:

 • Четврток 19.05.2022
  Враништа БЗ – Гостилница кај Мече 1:0
  Али Зухер – АСП Пак 2:6
  Камионски делови BOSS – Пиколо 1:1 п(2:4)

Петокот беше слободен ден на турнирот. Вчера, Дебрца Експрес и Д-р Баткоски забележаа убедливи победи за следна фаза од турнирот, а пак Бриони со тесен резултат од 3:2 славеше над Св. Тројца.

 • Сабота 21.05.2022
  Дебрца Експрес – Ложани БЗ 7:2
  Бриони – св. Тројца 3:2
  Д-р Баткоски – Сатеска 4:0

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!