ОстанатоФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Во тек се градежни активности за изградба на новата западна трибина на Градскиот стадион во Штип

Во тек се градежни активности за изградба на новата западна трибина на Градскиот стадион во Општина Штип.

>>> ОДБЕРЕ ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ВИКЕНД ВО МАКЕДОНИЈА НА КОТВА.МК <<<

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Во проектот финансиран од Фудбалската федерација на Македонија, западната трибина ќе има капацитет од 2.400 седишта, простор за медиуми и за лица со инвалититет, ВИП ложа и ресторан. Во подтрибинскиот простор соблекувални и простории за службени лица по стандардите на УЕФА и ФИФА.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

„Штип наскоро ќе биде пример за успешна фудбалска приказна во државата. Ја менуваме сликата на стадионите“, велат од ФФМ.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија
ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!