ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Во Кавадарци падна и Академија Пандев, победничката фотографија од соблекувалната на Тиквеш

Победничка фотографија од соблекувалната на Тиквеш, откако денес кавадарчани триумфираа и над Академија Пандев (2:1) во рамки на 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Триумфот за Тиквеш доаѓа, откако во средата да во рамки на заостанатиот натпревар од 1. коло од ПМФЛ со 3:1 славеа над шампионот Шкупи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!