ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Влазерими Ј 1977 убедливо го доби дербито со Напредок

Влазерими Ј 1977 со убедливи 7:0 го доби дербито со Напредок за врвот од табелата во Трета лига – Запад.

Резултатот беше отворен уште во 1. минута со автоголот на Пецо Мирчевски, додека пак двојни стрелци беа Осман Исмаили и Мирлинд Ибраими. По еден гол постигнаа Дрилон Зендели и Аднан Кадриу.

Вчера, Љуботен загуби од Зајази со 0:2 на домашен терен.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!