ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Влахо ја тестираше формата на фудбалерите

Летните подготовки на Работнички земаат замав, а тренерот Александар Влахо денеска организираше меѓусебен натпревар како вовед за фудбалерите во натпреварувачкиот ритам.

ФОТО: ФК Работнички

По овој меѓусебен тест – меч, на 30 јуни Работнички ќе го одигра и првиот пријателски натпревар против Напредак Крушевац, со почеток во 17:00 часот во Пехчево.

ФОТО: ФК Работнички
ФОТО: ФК Работнички

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!