ФудбалФудбал - Четврта Лига

ФОТО: Висока победа за Шкендија Арачиново против Марино, Ржаничино го доби дуелот со Мралино

Вчера стартуваше новата сезона од Општинската фудбалска лига во Гази Баба.

Во првиот меч екипата на Шкендија Арачиново со високи 4:1 го доби дуелот со Марино. Во вториот натпревар Мралино на домашен терен беше поразен од Ржаничино со резултат од 2:3.

Гоце Делчев на домашен терен со високи 4:1 славеше над Инџиково на домашен терен, додека пак Миладиновци и Бујковци го „поделија“ пленот во меч без погодоци (0:0).

Во следното коло Долно Коњари ќе биде домаќин на Бујковци, Миладиновци ќе гостува кај Инџиково, Марино ќе биде домаќи на Гоце Делчев, а пак Ржаничино ќе се соочи со Шкендија Арачиново.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ОФЛ – ГАЗИ БАБА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!