ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Висока победа за Новаци на контролката против Грнчари

Амбициозниот третолигаш Новаци денес одигра нов контролен натпревар против екипата на Грнчари кој го доби со високи 4:2, во рамки на летните подготовки за новата сезона од Третата лига – Југозапад.

Новаци на полувреме имаше водство од 3:0, а хет-трик постигна Антониот Стојковски, додека пак четвртиот гол беше дело на Андреј Јошески.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!