ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО + ВИДЕО: Во Тетово се слави новата титула на Шкендија!

Шкендија е новиот шампион на Македонија, по само една година го врати трофејот во Тетово. Шкендија одигра одлична сезона со голема доминација на терените низ Македонија и сосема заслужено по четврти пат во својата историја е на тронот во најсилното македонско фудбалско натпреварување.

Тетовци денес со 3:1 славеа над Борец и на четири кола до крајот од сезоната ја заверија титулата. Најверните фанови на новиот шампион се собраа пред Градскиот стадион во Тетово и со пиротехничко шоу ја честитаа новата титула во Првата македонска фудбалска лига.

Погледнете како изгледаше атмосферата од прославата во Тетово:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!