ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО + ВИДЕО: Скопје ја слави титулата, „пиратите“ се вратија во Прва лига!

Екипата на Скопје се врати во Првата македонски фудбалска лига. Вчера во рамки на последното коло од Втората лига – Запад „пиратите“ со убедливи 3:0 ја совладаа Велешта.

Фотогалерија и видео од прославата во Автокоманда:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!