ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Велии уште еднаш сезона на голот на Ренова, Велија се сели во Лачи

Ренова засега е најактивен клуб меѓу прволигашите оаа лето во градењето на ростерот на следната сезона која би требало да започне на 8 август.

Клубот од Џепчиште соопшти дека ја продолжува соработката со голманот Хадис Велии и во следната сезона, додека Башким Велија во следната сезона ќе го носи дресот на Лачи.

Ренова досега ја продолжи соработката со Садики, Гафури, Абдалаи, додека остана без Тафа, Јашароски и Тафа.

Клубот и во следната сезона ќе биде предводен од тренерот Ќатип Османи со кого е продолжена соработката.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!