ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Василево го формира тимот за новата сезона, теренот во одлична состојба

Во новата сезона третолигашот Василево ќе биде засилен воглавно со играчи од младинскиот погон на Академија Пандев и Беласица. Млад и перспективен тим кој ќе има за цел да ги покаже своите квалитети.

Теренот во Василево е во одлична состојба. Во новата сезона тимот главно ќе биде спонзориран од страна на локалната самоуправа како и секогаш.

Василево се натпреварува во Третата лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!