ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Вардар убедлив на тестот против Локомотива во Градско

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар денес во Градско одигра контролен натпревар против новиот второлигаш Локомотива и истиот го доби со високи 0:3.

Вардар за првпат во својата историја ќе се натпреварува во Втората лига – Запад, додека пак Локомотива се подготвува за деби настап во второлигашкото друштво.

Локомотива досега одигра пет контролни натпревари и се’ уште не може да запише победа. Против Слога од Виница одигра 0:0, од младинците на Академија Пандев загуби со 2:1, од Гостивар со високи 3:1, додека пак со Беласица загуби со 2:0.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!