ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Вардар тргна кон Скопје, „винари“ расположени, во голем број патуваат кон Маџари!

Во овие моменти екипата на Вардар тргна од Неготино кон Скопје, каде на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари ќе го одигра бараж дуелот против Караорман од Струга за влез во Втората македонска фудбалска лига.

Вардарци расположени и подготвени за надигрување со противникот од Струга. Победникот од овој меч од следната сезона ќе игра во Втората македонска фудбалска лига која ќе биде единствена со 16 екипи.

Мечот во Маџари ќе стартува во 17:00 часот, а правдата ќе ја дели штипјанецот Димитар Пилешков.

  • Верните „винари“ најавуваат пеколна атмосфера на „Борис Трајковски“ во Маџари:

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!