ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Вардар ги започна подготовките за Втора лига – Запад

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ги започна подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига – Запад.

Вардарци во новата сезона за првпат ќе се натпреваруваат во второлигашка конкунреција, а кормилар ќе биде Горан Симов кој дојде од редовите на кратовски Силекс кој испадна од ПМФЛ во баражот со Тиквеш (1:0).,

На првиот тренинг играчите на Вардар беа поздравени од страна на навивачката група „Комити“.

Новата сезона од Втората лига – Запад и Исток ќе започне на 21 август.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!