ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Црно Буки и Росоман ремизираа на контролен натпревар

Третолигашите Црно Буки и Росоман одиграа контролен натпревар кој заврши без победник со по еден гол во мрежата (1:1).

Фер и коректна игра од страна на двете екипи. Стрелец за Црно Буки беше Стефан Каковски, додека пак за Росоман стрелаше Стефан Тодоровски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!