Куп на МакедонијаФудбал

ФОТО: Црно Буки е освојувач на Купот на ОФС Битола

Црно Буки е освојувач на Купот на ОФС Битола, откако денес на Стадионот „Петар Милошевски“ во Битола во пенал рулетот со 3:1 беше подобар противник од Кравари.

Регуларниот дел од финалето на третолигашите заврши со резултат од 1:1, а во пенал рулетот среќата беше на страна на Црно Буки.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!