ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Третолигашот Василево интензивно се подготвува, фудбалскиот терен во одлична состојба

Подготовките на третолигашот Василево се одвиваат според нормалниот интензитет. Во очекување на ждрепката за новата сезона во Третата лига – Исток, денес беше направена контрола на фудбалскиот терен во с. Василево каде што се играат домашните натпревари на истоимениот клуб.

Теренот е во одлична состојба. Тимот максимално се подготвува на истиот.

Што се однесува до стартот на Третите лиги во Македонија, најпрво ќе стартува Трета лига – Југозапад на 29. август, а потоа се очекува старт и на Трета лига – Југ закажан за 5. септември.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!