ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Третолигашот Карбинци го доби пријателскиот натпревар со Брегалница, која настапи со комбиниран тим

Денес во општина Карбинци се одигра пријателски натпревар помеѓу третолигашот Карбинци и Брегалница која настапи во комбиниран состав. Мечот заврши со триумф за Карбинци од 2:1 (0:0).

На ревијалниот натпревар по повод Денот на општина Карбинци, во фер и коректен натпревар Карбинци забележа победа против комбинираната екипа на Брегалница. Штипските „сини“ не реализираа два пенали.

„Благодарност од ОФК Карбинци за укажаната чест и гостувањето на фудбалерите на Брегалница“, велат од раководството на Карбинци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!