ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тренерите на младинската школа на Тиквеш добија Благодарници

Во текот на вчерашниот ден од страна на Претседателот на ГФК Тиквеш и Спортскиот директор беа врачени Благодарници за пласманот на ГФК Тиквеш во Првата македонска фудбалска лига на тренерите од Младинската школа на клубот.

Тиквеш по цели 17 години се врати во Првата македонска фудбалска лига, откако во баражот славеше со мининални 1:0 над Силекс на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!