ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Тиверија подобра од Вардарски на пријателски натпревар

Струмичка Тиверија продолжува со подготовките за новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Исток, откако денес во Богданци одигра пријателски натпревар против повратникот Вардарски.

ФОТО: Спортска Мрежа

Струмичани беа подобри на овој подготвителен меч со резултат од 0:2. Стрелци на натпреварот одигран во Богданци за Тиверија беа Ване Новков и Васко Трајков.

ФОТО: Спортска Мрежа

Тиверија во новата сезона ќе атакува на висок пласман на табелата. Вардарски е повратник во третолигашкото друштво на Истокот после долги години.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!