ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш убедливо поразен на втората контролка во Анталија од Олимпик од Узбекистан

Македонскиот прволигаш Тиквеш денес во Анталија го одигра својот втор пријателски натпревар од зимскиот подготвителен период против екипата на Олимпик од Узбекистан и истиот го загуби со убедливи 3:0.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА <<<

Фер и коректен натпревар од двете страни. Шефот на стручниот штаб на Тиквеш, Влатко Костов на овој натпревар му даде шанса на сите фудбалери на кои располага во моментот.

Тиквеш до крајот на подготовките на турско тло ќе одигра уште неколку контролки.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!