ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш убедлив на тестот против Кожуф

Прволигашот Тиквеш го одигра вториот пријателски натпревар од подготвителниот период против второлигашот Кожуф од Гевгелија. Натпреварот заврши со резултат од 3:1 во полза на кавадаречкиот прволигаш.

Стрелци на постигнатите голови беа Александар Мишов, Даниел Карчески и Барга Нгоба Анаел. Фер и коректен натпревар од двете страни. Шефот на стручниот штаб Влатко Костов како и на претходниот натпревар така и на овој му даде шанса на сите фудбалери кои располага во моментов.

Следен контролен натпревар на Тиквеш е против екипата на Пелистер во Битола

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!