ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш ремизираше со Кубан во Анталија

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш денес во Анталија го одигра својот трет пријателски натпревар од зимскиот подготвителен период против екипата на Кубан од Краснодар, Русија. Натпреварот заврши со резултат 2:2.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА КОТВА.МК <<<

На полувреме Тиквеш имаше предност од 2:0 со погодоците на Александар Мишов и Ристе Темелков. Фер и коректен натпревар од двете страни.

Шефот на стручниот штаб Влатко Костов на овој натпревар му даде шанса на сите фудбалери на кои располага во моментот.

  • Денешниот тренинг на Тиквеш во Анталија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!