ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш пристигна во Анталија

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш вечерва пристигна на 10 дневни подготовки во Анталија каде ќе биде одработена главната фаза од подготовки.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Кавадарчани на турско тло треба да одиграат неколку контролни натпревари преку кои ќе ја темпираат формата за пролетниот дел од сезоната. Како што дознава Спортска Мрежа во Анталија Тиквеш ќе тестира осум странски играчи, од кои стручниот штаб ќе треба да се одлучи за четири од нови, кои ќе треба да му помагаат на Тиквеш во борбата за сигурен опстанок во Прва лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!