ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш подобар и од Работнички на контролката во Кавадарци

Повратникот во Првата лига, Тиквеш денес на Градскиот стадион во Кавадарци со 3:1 беше подобар од Работнички во рамки на вториот контролен натпревар.

Стрелци за екипата на Тиквеш беа Иван Ивановски, Едиз Спахиу и Ибрахима Тиам. Стрелец на единствениот гол за Работнички беше Бујар Хајдари.

На овој натпревар шанса добија сите фудбалери кои се на располагање на стручниот штаб на Тиквеш.

Инаку, во недела екипата на Тиквеш оди на десетдневни припреми во Охрид каде ќе бидат одиграни уште неколку контролни натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!