ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш ја декласираше Македонија ЃП

Тиквеш со убедлива победа од 4:0 ја декласираше Македонија ЃП во водниот меч од 10. коло во ПМФЛ.

Двојни стрелци за Тиквеш беа Барга и Ивановски.

Колото ќе биде комплетирано утре.

  • Победничка фотографија од соблекувалната на Тиквеш:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!