ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Тиквеш ги стартува подготовки во Охрид

Тиквеш од денес се „пресели“ во Охрид каде ќе биде одработен главениот дел од подготовките за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Кавадаречкиот прволигаш после 17 години се врати во ПМФЛ, а клубот денес покрај езерото ги претстави Фортунато Да Силва и Ибрахима Тиам како нови засилувања.

Како што дознава Спортска Мрежа во Охрид е предвидено да се одигра неколку контролни натпревари пред враќањето во Кавадарци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!