ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Тетекс со нови, специјално дизајнирани дресови за новата сезона

Фудбалскиот клуб Тетекс денес го престатави новиот домашен дрес за новата сезона 2021/22.

Клубот од Тетово упати голема благодарност до модната куќа “Darsky” кој специјално ги изработи новите дресови за тетовскиот клуб.

“Плаво – белата” комбинација кои се идентитет на Тетекс се враќаат повторно назад.

“Се надеваме дека со новиот дизајн ќе ги израдуваме нашите фанови. Новиот дрес наскоро ќе биде достапен и на официјалната интернет продавница на ФК Тетекс”, велат од клубот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!