ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Тетекс промовираше дури СЕДУМ нови засилувања!

Второлигашот Тетекс од Тетово кој од денес ги започна подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад, денес промовираше дури седум нови засилувања.

Во Тетово денес беа промовирани Андреј Јаневски, Гордијан Христовски, Давид Спасовски, Рилинд Ајдини, Астрит Амзаи, Арменд Адеми и Дамјан Масевски.

Тетекс го формира ростерот за новата сезона, а во претходната екипата заврши на седмото место и со тоа избори опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!