ФудбалФудбал - Четврта Лига

ФОТО: Студеничани и Слободен на пријателски натпревар собраа повеќе публика отколку сите прволигаши заедно!

Вчера, Студеничани и Слободен одиграа пријателски натпревар во рамки на подготовките за новата сезона од Четвртата македонска фудбалска лига – Кисела Вода.

Интересно е тоа што овој натпревар собра повеќе публика отколку сите прволигаши заедно.

Натпреварот заврши со висок триумф за Стуничани од 3:0. Нуметуља Ајдари во 14. минута го отвори резултатот за водство од 1:0 на полувреме, а во вториот дел Омер Шабани во 54. минута ја дуплираше предноста, додека пак Ријад во 82. минута стрелаше за конечни 3:0.

Инаку, Слободен е најнов македонски клуб кој беше формиран пред неколку месеци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!