ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Струга Трим Лум замина на подготовки во Драч

Екипата на Струга Трим Лум замина за Драч, Албанија каде ќе ја одработи втората и главната фаза од подготовките во пресрет на пролетната сезона.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

На албанско тло струшкиот тим ќе остане најмалку 8 дена каде ќе одигра и 4 пријателски натпревари со екипи од регионот, но и нашата земја.

Враќањето на екипата во Струга е предвидено за на 31 јануари, додека на 5 февруари ќе биде одигран последниот натпревар, оној генералниот пред почетокот на пролетната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!