ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Струга Трим Лум закажа четири контролки во Драч

Прволигашот Струга Трим Лум замина во Драч каде ќе ја одработи главната фаза од подготовки за пролетниот дел од сезоната.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Стружани веќе закажаа четири контролки преку кои ќе ја проверуваат формата за пролетните предизвици.

Првиот контролен меч се игра веќе денес против Феризај, два дена подоцна следува тест против Ботев Враца, на 28. јануари тест против Беса од Добри Дол и на 30. јануари против Дренаси.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!