ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Струга Трим Лум ремизираше против Ботев Враца

Прволигашот Струга Трим Лум ремизираше на втората контролка во Драч против бугарската екипа Ботев Враца играјќи 1:1.

>>> ТУРИСТИЧКА ОГЛАСНА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Стружани први дојдоа до водство преку Флоријан Кадриу кој ја погоди противничката мрежа во првиот дел од натпреварот. Во вториот дел Хозе Грахеда Тоти ја стресе мрежата на македонскиот прволигаш за конечните 1:1.

ФОТО: Струга Трим Лум

Следна контролка за Струга Трим Лум во Драч ќе биде против македонскиот второлигаш Беса од Добри Дол.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!