Европски ФудбалФудбал

ФОТО: Струга Трим Лум ги започна подготовките за Европа

Екипата на Струга Трим Лум вчера и официјално ги започна подготовките за новата сезона, каде за првпат во клубската историја ќе игра во Европа.

Струга Трим Лум ќе игра квалификации за Конференциската лига на УЕФА, а на 15 јуни ќе го дознае името на првиот европски противник.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!