ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Струга Трим Лум ги закажа првите два контролни натпревари

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум веќе официјално закажа два контролни натпревари во рамки на подготовките за пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Прв противник за стружани ќе биде Ренова, овој контролен меч ќе биде одигран веќе утре во Охрид, а три дена подоцна следува тест со косовски Феризај. Овој натпревар ќе се одигра во Драч, каде се оечкува тимот да одигра уште два пријателски натпревари, за каде се очекува Струга да одигра уште две контролки на албанско тло, а противниците ќе бидат познати во следните денови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!