ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Столе Димитриевски е голманот со нависока оценка на ЕП!

Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски е голманот со нависока оценка на ова Еворпско првенство од сите светски аналитичари со 8.5.

Во првите два натпревари Димитриевски запиша 11 одбрани и еден еден одбранет пенал на натпреварот против Украина (2:1).

Македонија во понеделник го игра последниот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Холандија во Амстердам.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!