ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФОТО: Статистиката на Горан Пандев на вчерашниот дуел против Австрија на Европското првенство

Статистиката на нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев на вчерашниот натпревар против Австрија во рамките на првото коло од групата Ц на Европското првенство. Вреди да се напомене, Пандев со неговиот гол, стана вториот највозрасен стрелец на ова натпреварување.

Македонија вчера загуби од Австрија со 3:1, а следен предизвик за македонските репрезентативци е селекцијата на Украина, меч кој се игра веќе в четврток на Националната арена во Букурешт.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!