ЕУРО 2020Фудбал

ФОТО: Стадионот во Букурешт е подготвен за дуелот Македонија – Украина

Македонија за еден час го започнува својот втор натпревар на Европското првенство против репрезентацијата на Украина на Националната арена во Букурешт.

Стадионот пред почетокот на натпреварот Македонија – Украина:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!