ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФОТО: Стадионот на ССК Нова добива нов лик

Стадион Милан Апостоловски каде што се натпреварува третолигашот ССК Нова добива нов лик и за следната сезона 2021/22 година и официјално ќе се играат натпревари.

Откако теренот започна со реконструкција многумина на социјални мрежи пишуваа коментари дека теренот е намерно изоран со цел да се наштети, но сепак на крај се потврди дека станува збор за реконструкција и теренот добива нов лик.

Реконструкцијата и одржувањето на стадионот е од средства на клубот кој се самофинансира.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!