ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Слога Виница со максимални подготовки за пласман во Прва лига!

Македонскиот второлигаш Слога од Виница кој есенската полусезона ја заврши на делба на првото место со прилепска Победа, максимално се подготовува за пролетните предизвици.

Амбициите на клубот за пролетниот дел од Втората лига – Исток се историско учество во Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Тренерот Никола Кузманов ќе ја води Слога и во пролетниот дел од сезоната, помошен тренер е Боби Тиквешанец, додека пак тренер на голаманите е Игорчо Данев.

Стручниот штаб е задоволен од тоа како течат подготовките, сè оди според планираното, а до крајот на неделата ќе бидат потврдени сите контролни натпревари.

Инаку, Слога подготовките ќе ги помине во Виница каде има одлични услови за да бидат одработени истите.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!