ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Слога Виница го претстави новиот дрес за новата сезона

Второлигашот Слога од Виница го претстави новиот дрес со кој ќе настапи во новата сезона од Втората лига – Исток. Во црвено-бела комбинација фудбалерите на Слога ќе атакуваат на висок пласман во новата сезона. На дресот е логото на најпознатиот Винички бренд „Винчини“, а семејството Цветанови, „Макпрогрес“ и „Винчини“ продолжуваат со подршката кон нови и уште поголеми успеси на фудбалскиот клуб Слога.

Инаку, Слога која интензивно се подготвува за новата сезона, ангажирате неколку засилување и го назначи Никола Кузманов за нов тренер.

Минатата сезона второлигашот од Виница забележа одлични резултати и сезоната ја заврши на високото четврто место.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!