ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Силекс загуби на контролката во Анталија од Мариупол

Македонскиот второлигаш денес одигра контролен натпревар во Анталија каде во рамки на подготовките за пролетната полусезона во Втората македонска фудбалска лига загуби од Мариупол од Украина со резултат од 2:0.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И ХОТЕЛИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Следен тест за Силекс ќе биде против Рапид Виена од Австрија, по што екипата се враќа во Кратово каде ќе продолжи со подготовките пред стартот на пролетниот дел.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!