ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Силекс во финишот поразен на првата контролка од Металац

Македонскиот второлигаш Силекс денес го одигра првиот контролен натпревар во Анталија и истиот го загуби со минимални 1:0 со екипата на Металац од Србија.

>>> ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Србите до триумф дојдоа со погодок во финишот од натпреварот односно во 86. минута, откако претходно Силекс не реализираше неколу стопроцентни шанси за погодок.

Следниот текст за Силекс ќе биде за два дена против рускиот тим Торпедо Москва.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!