ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Силекс со голем триумф над Рапид Виена

Силекс со триумф над Рапид Виена се одјавува од Анталија, откако денес на последниот контролен натпревар на турско тло момците на Горазд Михајлов со минимални 1:0 беа подобри од австрискиот клуб.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Стрелец на единствениот погодок на натпреварот беше Ѓорги Танушев.

Силекс после овој натпревар се враќа во Македонија каде ќе ги направи последните подготовки за пролетната полусезона од Втората лига – Запад. Кратовскиот тим е лидер во Западот, а во пролетниот дел целта ќе биде експресен кам-бек во елитата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!