ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФОТО: Силекс првата фаза од подготовките ќе ја одработи во Кратово, главната во Охрид

Силекс во средата ги започна летните подготовки за Првата македонска фудбалска лига на стадионот во Кратово.

Кратовци се прошетаа во Втора лига – Запад и експресно се врати во Првата македонска фудбалска лига. Првата фаза ќе биде одработена во Кратово, а потоа Силекс ќе замина во Охрид каде ќе се одработи главната фаза од летните подготовки и каде ќе бидат одиграни неколку пријателски натпревари преку кои ќе се темпира формата за новата сезона од Прва лига.

  • Фотогалерија на Спортска Мрежа од денешниот тренинг на Силекс:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!