ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ФОТО: Силекс пресилен на контролниот натпревар против Осогово

Силекс со убедливи 3:0 го декласираше кочански Осогово во последниот контролен натпревар пред стартот на пролетната полусезона во Втората лига.

ФОТО: Спортска Мрежа

Кратовци на полувреме имаа водство од 2:0, а во вториот дел постигнаа уште еден погодок за конечните 3:0. Стрелци на погодоци беа Танушев, Цветановски и Калановски.

ФОТО: Спортска Мрежа

Силекс пролетниот дел го отвара против Гостивар на домашен терен во Кратово, а целта ќе биде експресен кам-бек во елитата. Осогово пролетната полусезона ја отвара со дуелот против Беласица на домашен терен, а целта на второлигашот од Кочани ќе биде директен опстанок во второлигашкото друштво.

ФОТО: Спортска Мрежа
ФОТО: Спортска Мрежа

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!